Reklama
  • Wtorek, 24 czerwca 2014 (11:05)

    Ustka: Złote plaże i nie tylko

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto w tym roku przyjechać do Ustki. To Ogólnopolski Festiwal Sztucznych Ogni, nowa kładka łącząca obie części miasta, mulitimedialna wystawa w twierdzy, no i dwie plaże.

Reklama

Festiwal Sztucznych Ogni odbędzie się 12 lipca. To największa i najstarsza impreza tego typu w Polsce – fascynujące spektakle światła i dźwięku prezentują najlepsze firmy. Ustka tej nocy nie śpi!

Po kładce do twierdzy

Na kładkę nad kanałem portowym zarówno mieszkańcy, jak i goście Ustki czekali wiele lat. I oto jest – ażurowa konstrukcja ze stali to jedyne tego typu urządzenie w Polsce oraz jedyne w Europie otwierane za pomocą mechanizmu obrotowego zamontowanego na pylonie. Otwarcie kładki trwa ok. 4 minut. Pomost przegradza kanał co godzinę na 15 minut. Dzięki niemu co najmniej o pół godziny skraca czas dojścia do drugiej części miasta (do tej pory ruch odbywał się mostem w głębi lądu), w której znajdują się bunkry, czyli Park Historii i Rozrywki Twierdza Ustka, wielka atrakcja dla dorosłych i dzieci.

Chrapiący Niemcy

Park jest ulokowany na 12- metrowej wydmie, najwyższym wzniesieniu Ustki. Kto był tu w ubiegłym roku, nie pozna tego miejsca – już nie tylko można spacerować po terenie, ale też wewnątrz schronu wziąć udział w wystawie interaktywnej przywołującej czasy II wojny światowej. Ogromnym przeżyciem jest „uczestnictwo” w nalocie bombowców alianckich na Ustkę (oglądaniu filmu w 3D towarzyszy drżenie ścian). Dzieci z kolei fascynują chrapiące manekiny niemieckich żołnierzy.

Złote plaże

Ustka ma dwie plaże: wschodnią, gdzie znajduje się promenada z licznymi sklepikami, lokalami (ach, te smażone rybki!) i wiekową latarnią morską, na którą można wejść, oraz zachodnią, ceniona przede wszystkim przez osoby, które lubią ciszę i spokój. Obie kuszą złocistym piachem i niebywałą szerokością.

JOG

Miniportfel

Ustka leży na środkowym wybrzeżu. Z Warszawy (przez węzeł Łódź) jest 560 km, a z Poznania ok. 300 km. Jadąc koleją trzeba wysiąść w Słupsku i przesiąść się w autobus, który jedzie ok. pół godziny (20 km).

Kładka od maja do września otwierana jest o pełnej godzinie w godz. 9-24.

Bunkry (część nadziemną i interaktywną wystawę) można zwiedzać codziennie, w godz. 10-18. Bilet normalny kosztuje 12 zł, ulgowy 8 zł (z przewodnikiem 18 i 14 zł).

Tele Tydzień
Więcej na temat:ustka | Plaże | park | Nie | złoty | bunkry | Niemcy

Zobacz również

  • Wymarzone miejsce na urlop. Setki jezior połączonych siecią wodnych kanałów, piasz czyste plaże, przejrzysta woda. Cuda natury, które po dziś dzień zachwycają nie tylko artystów. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.