Reklama
 • Środa, 20 sierpnia 2014 (13:00)

  W okolicy miasta, którego nazwę rozsławił Sienkiewicz jest oaza spokoju – raj wędkarzy, grzybiarzy oraz wodniaków.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 8 sierpnia 2014 (14:00)

  Kto pokona tę piękną rzekę, będzie zachwycony. Przed wami jedna z napiękniejszych tras kajakowych w Europie, dostępna dla dorosłych i maluchów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 28 lipca 2014 (13:05)

  Kto chce zjeść najlepszego wędzonego pstrąga w Polsce, musi jechać w Bory Tucholskie, do wsi Mylof. Poza największą w Polsce hodowlą pstrągów tęczowych znajduje się tu jedyna w kraju zapora z przepustem wodnym w postaci schodków i pochylnią do spuszczania tratew.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 11 lipca 2014 (14:00)

  Ze wsi Krutyń prowadzi wiele pieszych i rowerowych szlaków. Warto wybrać się do Kadzidłowa (park dzikich zwierząt), do kąpielisk nad jeziorem Mokrym, zwiedzić muzeum poety K. I. Gałczyńskiego oraz powędrować ścieżkami przyrodniczymi do rezerwatów przyrody na wschodnim brzegu jeziora Mokrego.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 7 lipca 2014 (15:05)

  Gdzie spędzić wakacje? Wybrać się w góry, nad morze, na jeziora czy zafundować sobie wyjazd w tropiki? Zanim podejmiemy decyzję, sprawdźmy czy urlopowe miejsce jest odpowiednie dla stanu naszego zdrowia i chorób, z którymi się borykamy.

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Wtorek, 24 czerwca 2014 (11:05)

  Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto w tym roku przyjechać do Ustki. To Ogólnopolski Festiwal Sztucznych Ogni, nowa kładka łącząca obie części miasta, mulitimedialna wystawa w twierdzy, no i dwie plaże.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 18 czerwca 2014 (13:05)

  Gdynia to jedno z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Kusi bogatą ofertą gastronomiczną i hotelową, a także licznymi wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 16 czerwca 2014 (15:05)

  Kudowa Zdrój szczyci się tym, że wśród różnych miejscowości w Sudetach ma najłagodniejszy klimat. Zawdzięcza to położeniu wśród zalesionych stoków u podnóża Gór Stołowych. O wodach Kudowy pisano już przed wiekami, że używane były w celach leczniczych a ich zalety smakowe przedkładane były nawet nad wino.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 16 czerwca 2014 (15:00)

  Świnoujście jest ważnym portem handlowym i pasażerskim. Z nabrzeży przystani promowej w Warszowie przez cały rok regularnie odpływają promy pasażerskie i towarowe do Ystad w Szwecji. Kursują też statki wycieczkowe w relacji Świnoujście – Bansin – Heringsdorf – Ahlbeck (4 razy dziennie IV-IX). Warte uwagi są rejsy po porcie Świnoujście (V-VIII) oraz rejsy na Rugię i po Odrze.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 25 września 2013 (10:06)

  Na spotkanie z Ustką wyruszamy z ul. Kardynała Wyszyńskiego. Znajdujący się tam kościół Najświętszego Zbawiciela został wzniesiony w XIX wieku, gdy świątynia przy porcie stała się za mała, by pomieścić wiernych. Tyle, że w czasie jego budowy mieszkańcy okazywali swe niezadowolenie z wybranej lokalizacji. W owych czasach bowiem było to już poza wioską!

  Czytaj więcej Komentarzy:0